Fundacja Mam Dom

Kochani, zapraszamy serdecznie do udziału w szkoleniu z masażu Shantala. Szkolenie to kierujemy do przyszłych i obecnych rodziców, którym zależy na stymulowaniu procesu rozwoju i rehabilitacji swoich pociech w wieku 0-3 lat:)

KORZYŚCI
Regularnie i prawidłowo wykonywany masaż Shantala niesie ze sobą szereg korzyści dla dziecka. Pozwala bowiem stymulować rozwój układu nerwowego. W skórze człowieka znajduje się szereg receptorów, które wysyłają sygnały do mózgu przez co tworzą się połączenia. Ich stymulacja poprzez dotyk sprawia, że tych połączeń jest więcej, są trwałe i nie giną. Tych połączeń najwięcej tworzy się właśnie do 10 roku życia stąd też tak ważna jest stymulacja w pierwszym okresie życia dziecka. Masaż Shantala wpływa również pozytywnie na pracę jelit, reguluje proces wypróżniania się, a w konsekwencji ogranicza zjawiska kolek czy wzdęć. Masaż Shantala to również pobudzanie układu krążenia, które u dzieci dopiero się rozwija. Masaż Shantala to korzyści dla samych rodziców, którzy mają możliwość nawiązać lepszą, bliższą relację ze swoimi dziećmi. Tyczy się to szczególnie tatusiów, którzy bardzo często w pierwszych tygodniach bycia ojcem czują się obco, gdzieś na boku.
PROGRAM:
– rozwój psychomotoryczny dziecka- 1h,
– BHP masażu Shantala- 0,5h,
– praktyczna nauka masażu- 2h,
– dyskusja- 0,5h.
Czas trwania warsztatów: 4h
Forma prowadzenia: warsztaty (prosimy, aby rodzice zabrali ze sobą dużą lalkę/misia, na których wykonywane będą ćwiczenia). Każdy uczestnik otrzyma certyfikat po ukończonych warsztatach.
PROWADZĄCY:
Mgr fizjoterapii Alina Wojciechowska – specjalista z zakresu fizjoterapii pediatrycznej, certyfikowany międzynarodowy terapeuta Vojty, autor oraz współautor publikacji z zakresu fizjoterapii, prelegent wielu konferencji. Tytuł mgr fizjoterapii uzyskała w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, obecnie doktorantka i pracownik dydaktyczny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, konsultant i terapeuta z zakresu fizjoterapii pediatrycznej w Przychodni w Londynie. Jako terapeuta pediatryczny specjalizuje się w terapii manualnej dzieci oraz w neurostymulacji rozwojowej. Jej pacjenci to dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, z asymetriami, wadami postawy. Wieloletnie doświadczenie zdobyła pracując oraz odbywając staże w specjalistycznych ośrodkach medycznych, klinikach uniwersyteckich. Aktywnie pogłębia swoją wiedze teoretyczną oraz warsztat pracy na kongresach, kursach, szkoleniach. Sama jako instruktor prowadzi szkolenia dla personelu medycznego z zakresu terapii manualnej w neurologii dziecięcej. Jest akredytowanym instruktorem masażu Shantala. Obecnie pracuje jako fizjoterapeuta w Klinice Patologii Noworodka w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym nr 2 PUM w Szczecinie oraz Klinice rehabilitacji ProLongaVita.

PŁATNOŚĆ: 200zł rodzic (oboje rodziców 300zł)- dokonanie płatności jest warunkiem zapisania się na warsztaty. Płatności prosimy dokonać na następujące dane: Fundacja Instytut Rozwoju Nauk o Zdrowiu i Usług Medycznych ProLongaVita, al. Wojska Polskiego 78/17, ING BANK ŚLĄSKI 30 1050 1559 1000 0090 8008 6680.
Więcej szczegółowych informacji pod numerem telefonu: 533 335 774
masaz_shanatala

Columbus Coffee - prezent za kawę!
Wspólny Projekt z NBP!